Докторанти от Европа се събират в София на семинар посветен на ‘виртуалния начин на работа’.

юли 22, 2013

Докторанти от Европа се събират в понеделник в София на едноседмичен семинар посветен на ‘виртуалния начин на работа’.

Двадесет избрани след строга селекция студенти от университети в различни европейски държави като Германия, Франция, Испания, Белгия, Италия, Великобритания и България, са спечелили субсидия по проект финансиран от Европейския съюз (1) за да участват в този семинар. Те ще работят с международни академични експерти в областта НА изследване на глобалните тенденции на развитие на нови форми на работа, създадени с помощта на новите технологии, социалните мрежи и интернет.

България бе избрана като домакин на този финансиран от Европейския съюз семинар, тъй като е член на Европейския съюз а и защото предлага добри цени и условия за организиране на конференции, както и заради присъствието на местния пазар на филмови и телевизионни студия, международни центрове за телефонни услуги и други информационни технологии.

Като домакин по време на семинара, Институтът за изследване на обществата и знанието при Българската Академия на Науките ще помага на студентите да развият своите докторантски проекти, уменията си да правят проучвания и ще им предостави възможност да разговарят за перспективите на България да се развива като център за високи технологии в областта на културата с експерти от местната филмовата и телевизионна индустрия и със специалисти по електронни игри.

Ръководителят на проекта, проф. Кийт Рандл от университета Хартфордшир във Великобритания, каза: “ Ние сме благодарни на COST Action (2) ‘Динамики на Виртуалната Работа’ за финансирането на този семинар и на Българската Академия на Науките за ролята и на домакин. Това е прекрасна възможност за тези студенти, които са следващото поколение експерти в тази област, да работят заедно, да обменят идеи и да се учат чрез сътрудничество с колеги и съмишленици от цяла Европа.“

(1) ‘Динамиките на Виртуалната Работа’ е Европейски COST Action (движение за европейско сътрудничество в областта на науката и технологиите), което събира във виртуална мрежа учени от 30 държави да работят заедно по въпросите на виртуалния и дигитален начин на работа.

(2) COST Action (движение за европейско сътрудничество в областта на науката и технологиите) е една от най-продължително работещите Европейски Рамки поддържаща сътрудничеството между учени и изследователи от Европа.

Програма

Контакти за информация:

Professor Keith Randle
Associate Dean (Research and Enterprise) Director of CRoMES
Hertfordshire Business School

mob: +44 7946 433 790

доц. Васил Киров
ИИОЗ, Българска Академия на Науките

телфон: +359 887 779 179

http://dynamicsofvirtualwork.com/bulgaria-training-school/

 

Етика на науката

Публична лекция на чл.-кор. проф. Ангел Стефанов – 2 април 2025г. от 11.00 в Зала „Акад. Иван Гешов“, Централната сграда на БАН.

Философия на музиката

Покана за XI конференция по естетика в памет на проф. Исак Паси, 14–16 март 2025, СУ „Св. Климент Охридски“

Understanding vs. Knowledge in Science, Fiction and Art

Международен уъркшоп, организиран от Българското общество по аналитична философия, Философския факултет на СУ “Св. Климент Охридски“ и Института по философия и социология към БАН, 17-19 март, 2025 г. в Нова конферентна зала на СУ „Св. Климент Охридски“